Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego

Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego w programie stypendialnym „Lubelskie wspiera uzdolnionych”.
Miło nam poinformować, że dwoje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie otrzymało Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2023-2024”.
Należą do nich: Paulina Friedrich z klasy I C oraz Olaf Tymecki w klasy I A.

W roku szkolnym 2023-2024 uczniowie naszej szkoły ponownie zostali zaproszeni przez Marszałka Województwa Lubelskiego do udziału w programie stypendialnym „Lubelskie wspiera uzdolnionych” i ubiegali się o przyznanie im stypendium. Młodzież Kościuszki została zauważona i doceniona za swoją pracę, wysiłek włożony w naukę, przygotowywanie się i udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a jednocześnie reprezentowanie szkoły poza jej terenem. Nasi uczniowie to osoby szczególnie uzdolnione w kierunku przedmiotów ścisłych – matematyka, fizyka, biologia, chemia, języki obce, a także posiadające zdolności artystyczne oraz wysoko rozwinięte umiejętności społeczne pomagające w osiąganiu sukcesów.

Celem programu stypendialnego jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim.
Przyznając stypendia Marszałek oraz Zarząd Województwa Lubelskiego zaznaczają, iż cenią talent i pracę, a jednocześnie chcą w szczególny sposób zauważyć nagrodzonych uczniów jako wspaniałych ambasadorów regionu, chcą wspomagać rozwój zainteresowań młodych ludzi w kierunku twórczych i kreatywnych działań.

Gratulujemy stypendystom i jesteśmy dumni z ich osiągnięć.