Początek nowego roku szkolnego 2020/2021

Ten rok szkolny rozpoczęliśmy w wyjątkowych okolicznościach. Nie było tradycyjnego spotkania całej szkolnej społeczności przed gmachem głównym szkoły nie tylko z powodu niesprzyjającej aury, ale przede wszystkim z uwagi na obowiązujący w całym kraju reżim sanitarny podyktowany zagrożeniem epidemicznym.

W większym gronie spotkały się jedynie na auli klasy pierwsze, które, po odśpiewaniu hymnu narodowego i w obecności Dyrektora Szkoły oraz swoich wychowawców, złożyły uroczystą rotę ślubowania na sztandar szkoły. Uczniowie klas starszych natomiast spotkali się od razu w swoich klasach z wychowawcami.

Nikogo nie zaskoczyły nadzwyczajne i niespotykane dotychczas środki ostrożności, wdrożone przez dyrekcję szkoły, a mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkim przebywającym na terenie naszej szkoły osobom. Musimy więc przyzwyczaić się do noszenia maseczek na przerwach i przy wejściach do szkolnych gabinetów oraz do mierzenia temperatury naszego ciała, a także do dezynfekcji rąk przed każdym wejściem i wyjściem ze szkolnych pracowni oraz do częstszego niż zwykle mycia rąk. Powinniśmy pamiętać, że bezpieczeństwo naszych koleżanek i kolegów, ale także nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły zależy również od naszej postawy i zachowania wobec nich. Dbając o innych, dbamy o siebie.