Obroniliśmy 6 miejsce z poprzedniego roku

Obroniliśmy 6 miejsce z poprzedniego roku na Ogólnopolskiej Licealiadzie w Unihokeja.

W dniach 9-11 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w XXVIII FESTIWAL UNIHOKEJA DZIECI I MŁODZIEŻY O „PUCHAR BAŁTYKU” w ramach którego rozgrywane były zawody Ogólnopolskie w unihokeja. Grały więc dzieci do klas szóstych – Igrzyska Dzieci, młodzież z klas siódmych i ósmych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Graliśmy i my młodzież ze szkół ponadpodstawowych w zawodach Licealiady. W sumie grało kilkadziesiąt zespołów a mecze rozgrywane były na pięciu halach sportowych.
Klasyfikację uzyskaliśmy dzięki wygranym zawodom wojewódzkim.
My jako reprezentanci województwa lubelskiego, powiatu hrubieszowskiego i przede wszystkim reprezentanci Zespołu Szkół nr 3 im Tadeusza Kościuszki, kolejny raz zawalczyliśmy na Ogólnopolskiej Licealiadzie Unihokeja.
W tym roku poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Na podstawie doświadczenia z ubiegłego roku możemy śmiało stwierdzić, że trudniej było wywalczyć 6 miejsce.
W rozgrywkach grupowych uzyskaliśmy miejsce, które promowało nas do gry o miejsca w drugiej czwórce.
W meczu o 6 miejsce pokonaliśmy zawodników z Sieradza 5:3.
Drużynę stanowili: Łukasz Karczmarczuk (kapitan), Miłosz Kondrak (główny motywator na pozycji lewego obrońcy), Michał Sudoł (bramkarz), Jakub Szymaszek (bramkarz), Bartosz Pawelec (lewoskrzydłowy), Jan Adamus (środek – rozgrywający), Filip Kosakowski (prawy obrońca), Krzysztof Płaszczewski (zmiennik na prawe skrzydło), Jakub Szulakiewicz (zmiennik), Kacper Gaweł (zmiennik).
Gratulujemy naszym uczniom tego sukcesu.
Podziękowania:
Dziękujemy Zarządowi Starostwa Hrubieszowskiego i Radzie Powiatu za sfinansowanie naszego wyjazdu i pobytu na zawodach w Elblągu.
Dziękujemy UKS Grześ za współpracę w przygotowaniach do zwodów i za użyczony sprzęt sportowy. Dziękujemy trenerom UKS Grześ.
Dziękujemy za wspólną jazdę i wspólne przebywanie Pani trener i dziewczętom ze Staszica. Była to bardzo przyjazna współpraca i mile spędzone chwile.