Mistrzowie i Wicemistrzynie w unihokeja !

Tylko jeden karny od pełni szczęścia! Mistrzowie i Wicemistrzynie w unihokeja!
W dniu 14 grudnia rozgrywane były zawody Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju dziewcząt i chłopców.
Jak każdego roku graliśmy na obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Przed naszymi drużynami zawieszona została bardzo wysoko poprzeczka.
Chłopcy po raz trzeci bronili tytułu Mistrza Województwa Lubelskiego. Drużyna musiała być trochę przebudowana gdyż odeszli ubiegłoroczni maturzyści.
W tym roku występowaliśmy w składzie: Adamus Jan (środek rozegrania), Gaweł Kacper (lewy obrońca), Gołębiowski Karol (uniwersalny obrońca), Kosakowski Filip (prawe skrzydło), Mazur Natan (lewe skrzydło), Pawelec Bartosz (prawe skrzydło), Płaszczewski Krzysztof (lewe skrzydło), Sudoł Michał (bramkarz), Szulakiewicz Jakub (uniwersalny) , Szymaszek Jakub (bramkarz) i Załuski Kacper (prawy obrońca).
Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od fajnej zespołowej gry jednak po głupio straconej bramce musieliśmy odrabiać straty. Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych z Chełma wyszedł na prowadzenie a w nasze szyki wdarła się nerwowość. Jednak po pięknym strzale Jana Adamusa doprowadziliśmy do remisu.
Wiadome było, że limit błędów już się wyczerpał. W kolejnym meczu z III LO w Zamościu wyszliśmy na prowadzenie 1:0 i chociaż ponownie mecz obfitował w duże emocje, nie oddaliśmy prowadzenia do końca meczu. Dobry układ wyników w grupie zapewnił nam awans do finału.
Dziewczęta startowały z „otwartą kartą”. Nie były obciążone koniecznością bronienia tytułu.
Reprezentowały nas: Berlicka Zuzanna (prawa obrona), Ciężka Klaudia (prawe skrzydło), Ferenc Małgorzata (środek), Jańczuk-Tomaszewska Karolina („latający holender”), Litwińczuk Kamila (środek ataku), Lizut Małgorzata (bramkarka), Łuczuk Klaudia (lewa obrona, lewy łącznik), Nowosad Anna (prawe skrzydło), Stecko Oliwia (środek), Wojciechowska Julia (lewe skrzydło).
Dziewczęta zaczęły turniej od mądrego zwycięstwa z II LO Chełm 2:0.
W drugim meczu nasze dominowały na boisku ale to III LO Zamość był o krok od zdobycia bramki (strzał w poprzeczkę). Mecz zakończył się remisem 0:0.
I wreszcie mecz z ZS nr 2 w Lubartowie wygrany 1:0. Dało nam to niespodziewany finał.
W meczu finałowym „Kościuszko” grał z II LO w Chełmie. Niewielką przewagę jaką miały nasze dziewczęta nad rywalkami nie udało się przełożyć na bramkę. W regulaminowym czasie padł remis 0:0. O tytule Mistrza województwa zadecydowały rzuty karne. Niestety nasze dziewczęta uległy przeciwniczkom 0:1.
Chwilowy smutek przerodził się w radość gdy dziewczęta odebrały medale i puchar za drugie miejsce. To nic odkujemy się w przyszłym roku.
Finał chłopców ZS nr 3 w Hrubieszowie : II LO w Chełmie to istny rolekoster. Graliśmy dobrze ale na bramkę czekaliśmy pół meczu. Po zdobyciu upragnionej bramki doszło do ostrych starć i może zbyt nerwowych działań ze strony drużyny przeciwnej i kibiców z Chełma. Nie daliśmy się sprowokować i do końca wyczerpującego fizycznie i psychicznie spotkania utrzymaliśmy prowadzenie. Można powiedzieć poszliśmy w ślady najlepszych, gdyż trzeci raz z rzędu zdobyliśmy Mistrza województwa w unihokeju.
Gratulujemy dziewczętom i chłopcom sukcesu. Godnie reprezentujecie naszą szkołę. Szkoda, że nie było przyznawanego tytułu MVP gdyż niewątpliwie wśród dziewcząt należał się on Klaudii Łuczuk, a wśród chłopców klasą dla siebie był Jan Adamus.