MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Zbliża się 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Społeczność Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie postanowiła to wydarzenie uczcić Marszem Niepodległości, który wyruszy z terenu szkoły w dniu 10 listopada 2023 roku o godzinie 10.00.
Trasa Marszu przebiegała będzie ulicami: Żeromskiego, Kilińskiego, 3 Maja, pl. Wolności, Targowa i Rynek. W miejscach pamięci znajdujących się na trasie Marszu, tj. Pomniku Żołnierzy AK i BCh zamordowanych przez Niemców w czasie ostatniej wojny znajdującym się przy ul. Ciesielczuka oraz Pomniku Legionisty usytuowanym przy Kościele pw. św. Mikołaja, młodzież z Kościuszki złoży wieńce kwiatów. Po dotarciu na hrubieszowski Rynek około godziny 10.50 przy Pomniku Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 3 złożą uroczyste ślubowanie. Wydarzenie zakończy odśpiewanie o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.
Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna oraz młodzież szkolna serdecznie zapraszają mieszkańców Hrubieszowa na to wydarzenie, a zwłaszcza do wspólnego odśpiewania naszego hymnu narodowego.