Magdalena Suchodolska z 4 wynikiem w kraju

Magdalena Suchodolska, uczennica naszego Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie
z 4 wynikiem w kraju zakwalifikowała się do Centralnej Olimpiady Biologicznej.

Tegoroczna olimpiada przebiega w nowej formule. Wzrosły wymagania i zmodyfikowano rygorystycznie zewnętrzny sposób sprawdzania testów i prac badawczych. Wiele szkół nie jest w stanie przejść eliminacji szkolnych. Wymogi stawiane olimpijczykom daleko wykraczają poza realizowane podstawy programowe. Jedynie ambitni, kreatywni uczniowie z prawdziwą pasją zyskują swoją szansę. I dlatego szczególnie cieszy sukces Magdaleny Suchodolskiej. Po olimpiadach okręgowych wyłoniono 97 osób do finału krajowego. Magda jest w czołówce najlepszych z najlepszych. Gratulujemy. W kwietniu życzymy pierwszego miejsca w kraju, bo to jest właśnie ten czas – czas na realizację życiowych planów trzecioklasistki.
Miło gdy sukcesy naszych uczniów są dokumentowane w skali krajowej. Dzieje się to nie po raz pierwszy .Nasi absolwenci -sięgając po laury ogólnopolskie także w olimpiadzie ekologicznej – są dziś na swoich wymarzonych kierunkach studiów, mają stypendia naukowe, robią doktoraty. To piękne potwierdzenie dobrej drogi naukowego rozwoju.
Nauczycielem biologii uczącym Magalenę Suchodolską jest Anna Szadowska.

Dodaj komentarz