„DLA CIEBIE POLSKO” Konkurs Piosenki Patriotycznej na 100-lecie odzyskania niepodległości

„DLA  CIEBIE  POLSKO” Konkurs Piosenki Patriotycznej na 100-lecie odzyskania niepodległości

9 listopada, w ramach obchodów 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości,  odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej.  Święto Narodowe  to doskonała okazja, by przywołać pieśni – towarzyszki  polskiej niedoli  i w ten sposób złożyć hołd pamięci czasu minionego. Każda z 12-tu zaprezentowanych piosenek ma swoją oryginalną historię. Pisane były, gdy Polacy heroicznie walczyli w Legionach, gdy siedzieli w okopach lub na barykadach w czasie I i  II wojny światowej i w powstaniu warszawskim, a także, gdy podjęli trudną drogę  do odzyskania pełnej wolności.  Młodzież w zadumie i refleksji wsłuchała  się w najnowsze dzieje naszej ojczyzny, wiedząc, że tak jak drzewo bez korzeni, tak  naród bez znajomości  historii nie ma szans na przetrwanie  i ocalenie swojej tożsamości.  Na zakończenie, oddając hołd wszystkim walczącym, poległym i pomordowanym, zapalono znicz  pamięci.              Jury  postanowiło wyróżnić wszystkich wykonawców  za piękne, dojrzałe  przygotowanie      i wytworzenie patriotycznego, podniosłego  nastroju.

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowała pani Anna Misiak, dekorację auli wykonała pani Halina Lubawska.