Zespół Szkół nr 3 przedłuża Mikołajki

7 grudnia uczniowie ZS nr 3 wybrali się na typowo Mikołajkową wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Początkowo zwiedziliśmy obowiązkowe punkty turystyczne tego uroczego miasta: Ratusz, Katedrę i Zamek – spacer klimatycznymi uliczkami zakończyliśmy na słodkich zakupach regionalnych produktów jak Sandomierskie Krówki, które nie mają sobie równych. Kolejnym punktem była swego rodzaju lekcja historii, w której uczestniczyliśmy w Starej Zbrojowni – niezwykłe opowieści oraz historyczne artefakty poruszyły naszą wyobraźnię i pozwoliły przenieść się do przeszłości. Pozostając w historycznym klimacie ruszyliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, dzięki temu spacerowi poznaliśmy dawne zwyczaje i lokalne legendy.
Po części historycznej przenieśliśmy się do czasów współczesnych mediów odwiedzając Muzeum Figur Woskowych związanych z popularnym serialem „Ojciec Mateusz”. Duże wrażenie zrobiły na nas precyzyjnie odtworzone postaci oraz wnętrza, które na co dzień możemy oglądać w tym serialu. Efektem tej atrakcji są niezwykłe zdjęcia – nikt nie mógł odmówić sobie sesji w kuchni Natalii czy też w lokalnym areszcie.
Ostatnią atrakcją była wizyta w Fabryce Bombek w Nowej Dębie. Nikt nie pozostał obojętny na magię tego miejsca. Z dziecięcą radością podziwialiśmy choinki udekorowane w różnych stylach, a moment warsztatów, w czasie których wykonywaliśmy własne bańki sprawił nam dużo radości odkrywając przy okazji nasze talenty dekoratorskie lub przynajmniej duże poczucie humoru. Po tej części przyszedł czas na zakupy – nawet zdeklarowani ich przeciwnicy wyszli z nowymi ozdobami w zaskakujących kształtach i pięknych kolorach.
Wyjazd był niezwykły a atmosferę zabawy i Świąt podkreślały nasze stylowe ubrania i świąteczne akcesoria jak opaski z rogami reniferów czy świecące czapki.
Wspomnienia z tego rodzaju wyjazdów zostaną z nami na długo, podobnie jak zawierane wówczas przyjaźnie, a świąteczne ozdoby umilą Święta naszym rodzinom.