ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 – „KOŚCIUSZKO” PAMIĘTA O BOHATERACH ZIEMI HRUBIESZOWSKIEJ

——————„Wolność mierzy się krzyżami i ofiarą” – o tym musimy przypominać … ——————————-
27 października 2022 roku ponownie uczciliśmy, w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół nr 3 – Tadeusza Kościuszki, pamięć o bohaterskim lotniku, mieszkańcu Sławęcina, odznaczonym Virtuti Militari Tadeuszu Madejskim.
Klasa II M na cmentarzu parafialnym przy symbolicznej tablicy nagrobnej, złożyła biało-czerwony wieniec oraz oddała hołd Temu, który nie zawahał się poświęcić swojego życia za Polskę.
W tym roku mija 80 rocznica tragicznego lotu Halifaksa II NF-S (W7773), którego załoga wykonywała loty specjalne na obszarach całej okupowanej Europy. Nocą z 29 na 30 października 1942 r. samolot rozbił się na skałach koło miejscowości Helleren w Norwegii. Załoga Halifaksa /w tym Tadeusz Madejski/ oraz cichociemni zostali pochowani na Cmentarzu Zachodnim – Vestre Gravlund w Oslo.
Uczniowie oddali również hołd żołnierzom na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie, gdzie przy Pomniku Nieznanych Żołnierzy zapalili znicze i złożyli wieniec.
Wyjście zorganizował wychowawca klasy 2M pan Marcin Nowak.