Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

26 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół nr 3. Oprawę słowno–muzyczną przygotowała klasa II a pod opieką wychowawcy p. Mariusza Malona. Uroczystość była doskonałą okazją do wspólnych wspomnień, żartów i wzruszeń – młodsi uczniowie przypomnieli absolwentom najciekawsze chwile spędzone w szkole nie zapominając też o zaprezentowaniu otwierających się przed nimi możliwości. Przedstawiciel klas trzecich Maciej Sanek wygłosił przemówienie, w którym podziękował całej społeczności szkolnej za wspólną pracę i wiele niezapomnianych chwil, które pozostaną na zawsze we wspomnieniach naszych absolwentów. Zgodnie ze zwyczajem uczniowie klas trzecich uroczyście przekazali Sztandar Szkoły przedstawicielom klas drugich, a absolwent z największymi osiągnięciami edukacyjnymi uhonorowany został Złotym Piórem Absolwenta ZS nr 3, w tym roku to szczególne wyróżnienie przyznane zostało Aleksandrze Kołodziej z klasy IIIC (biologiczno-chemicznej). Kolejną, wyczekiwaną częścią tego spotkania było odebranie świadectw z rąk dyrektora szkoły. Po oficjalnej części absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawcami i były to niezwykle emocjonalne spotkania podczas których w niejednym oku zakręciła się łza…