Zakończenie roku szkolnego 2022-2023 klas maturalnych w „Kościuszce”

              Wśród maturzystów przystępujących w tym roku do egzaminu dojrzałości w nowej formule w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki nie ma chyba nikogo, kto by nie wierzył w swoje możliwości. Mało tego! Zdają sobie oni sprawę z faktu, że nauka to dobro, którego nic (ani nikt) nie jest w stanie ich pozbawić. Dlatego, gdy cztery lata temu stawali przed dylematem, którą szkołę wybrać, postanowili świadomie i z pełnym rozmysłem zainwestować w siebie oraz w swoją przyszłość.

               Dzisiaj, 28 kwietnia 2023 roku , odbierając świadectwa ukończenia liceum, zbierają wspaniałe owoce swoich kilkuletnich wysiłków. Wiedzą, że zanim wyruszą na najdłuższe w swoim życiu szkolne wakacje, a następnie zrobią swój pierwszy krok w dorosłą już przyszłość, muszą jeszcze zdobyć się na chwilę wytężonej pracy i skupienia, aby wszystko o czym śnili, stało się rzeczywistością.

               Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych w Kościuszce, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyło się w szkolnej auli. Uroczystość, w obecności pani wicedyrektor Krystyny Wójtowicz oraz  wychowawców klas maturalnych: Barbary Dąbrowskiej, Marka Klamera, Anny Szadowskiej, Jolanty Szadowskiej i Adama Zezuli,   otworzył Dyrektor Szkoły Dariusz Szadowski. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przekazanie sztandaru w ręce aktualnych trzecioklasistów połączone ze ślubowaniem. Właściwą część uroczystości poprzedziły jeszcze podziękowania przedstawicielki tegorocznych abiturientów oraz część artystyczna przygotowana przez klasę 3B pod kierunkiem wychowawcy Roberta Szwanca.

               Wśród maturzystów kończących w tym roku szkołę wyróżnił się Mateusz Klamer z klasy 4Cp, który za średnią 5,5  otrzymał „Złote pióro” i jednocześnie diamentową tarczę, zdobywając tym samym tytuł najlepszego absolwenta. Ponadto diamentowe tarcze otrzymali:  Alicja Anna Pasieka – 5.44 (4Cp), Kinga Danilczuk – 4,94 (4Ap), Katarzyna Lebiedowicz – 4,94 (4Ap), Adrianna Dziewiczkiewicz – 4,88 (4Ap), Dominika Adamczuk – 4,80 (4Ap); złotą tarczę: Honorata Dobrowolska – 4,88 (4Bp); brązowe tarcze: Julia Bańka – 4,75 (4Cp), Tomasz Nazar – 4,75(4Bp).

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, zarówno w dziedzinie nauki jak i działalności społecznej oraz osiągnięć sportowych, serdecznie gratulujemy! Na egzamin dojrzałości zaś życzymy wszystkim absolwentom połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły oraz ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy. W dorosłym już życiu niech wskazówką dla Nich będą słowa pochodzącego z Francji chrześcijańskiego pisarza i duchownego Michaela Quoista: „Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą.”