Zajęcia surwiwalowe w Lasku Czumowskim

„Ból i niewygody, bąble i bolące mięśnie nie trwają wiecznie. Za to duma z osiągniętego sukcesu czy spełnionego marzenia zostanie z tobą po kres twoich dni” Bear Grylls

Dnia 18.10.2021 klasa 1M pod opieka wychowawcy p. M. Nowaka oraz p. Justyny Molskiej wyruszyła na zajęcia surwiwalowe do Lasku Czumowskiego.

Młodzież z klasy o profilu OPW odbyła tam zajęcia związane ze sztuka przetrwania, które poprowadził zawodowy instruktor surwiwalu p. Paweł Szlendak.

W programie zajęć znalazło się opanowanie takich umiejętności jak rozpalanie różnych typów ognisk, tworzenie pułapek leśnych, pozyskiwanie i uzdatnianie wody oraz nawigacja w terenie. Nasi uczniowie z zaangażowaniem i zaciekawieniem brali udział w różnego typu zadaniach na czas i poradzili sobie naprawdę dobrze.
W przerwie miedzy zajęciami młodzież przygotowała ognisko z pieczonymi kiełbaskami, a wieczorem okazało się, że w klasie są również fantastyczni kucharze, którzy przygotowali wyjątkową grochówkę. Nocleg odbył się na miejscu i chociaż było dość chłodno to naszych uczniów nie opuszczał dobry humor i dotrwali
w dobrej kondycji do rana.
Następnego dnia po porannej zbiórce i odprawie nastąpił wymarsz w drogę powrotną. Uczniowie z klasy 1M dowiedli, że są wytrwali, niestrudzeni, mają pozytywne nastawienie do stawianych przed nimi wyzwań, ale również są koleżeńscy i mogą na siebie liczyć.
Brawo!:)