XVI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O UE „GWIEZDNY KRĄG”

Miło nam poinformować, że w XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg” w etapie okręgowym, znalazło się 4 naszych uczniów:

Julia Janiec z 2Bp,
Wiktor Wasilewski i Jakub Pierwoła z 2Bg,
Szymon Kiecana z 1B.
Organizatorem Olimpiady jest Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Parlament Europejski Biuro w Polsce oraz Sieć Informacyjna Europe Direct w Polsce. Patronat Honorowy objęli posłowie do PE.
Zawody Olimpiady są trójstopniowe. Etap okręgowy, który mimo pandemii odbył się Lublinie, polegał na pisemnym rozwiązaniu zadań testowych z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej. W rywalizacji wzięło udział 495 najlepszych uczniów z całej Polski, na 1108 uczestniczących w eliminacjach szkolnym z 112 szkół z całego kraju. Celem tego etapu było wyłonienie 10 uczniów z najlepszymi wynikami w kraju.

Dziękujemy uczniom Kościuszki za zaangażowanie i reprezentowanie Liceum. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć!