Wycieczka do Energylandii

8 września klasy 1M i 2B ze swoimi wychowawcami, sorami Marcinem Nowakiem i Robertem Szwancem oraz praktykantką panią Agatą Dymitrasz, wyprawiły się do Energylandii, największego Parku Rozrywki w Polsce, zajmującego obszar 43 hektarów i oferującego kilkadziesiąt atrakcji. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator usytuowanej na granicy Małopolski i Śląska.

Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów wraz ze swoimi opiekunami spędziła niezapomniane chwile, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Największe emocje, a jednocześnie obawy, budziła wśród uczestników strefa ekstremalna, która oferowała m.in. takie atrakcje, jak Mega Coaster Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii, na którym są osiągane prędkości 142 km; oraz Water Coaster Speed – światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów. Bardzo pięknie prezentował się także Smoczy Gród – niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni”. Wielu wrażeń dostarczyło nam także oglądanie Extreme Show, czyli pokazu, w którym swoje umiejętności prezentuje grupa profesjonalnych kaskaderów samochodowych. Były więc m.in. gonitwy samochodowe, „taniec” na motocyklach, oraz palenie gumy przez ciężarówki.
Ten wyjazd z pewnością pozostawi wśród uczestników niezapomniane wrażenia!

Tekst: R.Sz.