Wizyta młodzieży w Strasburgu

Na początku roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizował po raz trzeci Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie „Wierność bł. Karoliny Kózki”. Po przebiegu etapu szkolnego, a następnie rejonowego i diecezjalnego zostali wyłonieni zwycięzcy tegoż konkursu.

Najlepszą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazała sie uczennica naszej szkoły Alicja Romaniszyn z kl. IIc. Oprócz cennych nagród rzeczowych oraz dwudniowej pielgrzymki do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie najlepsi uczniowie z kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w pięciodniowym wyjeździe studyjnym do Strasburga w dniach 10-14 czerwca 2017 r., jako główna nagroda konkursowa.

W wyjeździe uczestniczyły również jeszcze dwie uczennice naszej szkoły Dominika Mroczkowska kl. IIc i Izabela Siejko kl. II d. To nagroda za zaangażowanie w Ogólnopolski Konkurs Biblijny jak również w życie szkoły, akademie, działalność charytatywną, kulturalną oraz zaangażowanie w życie parafialne.

Grupa młodzieży z opiekunem ks. Stanisławem zwiedziła Strasburg wraz z wizytą na trybunach sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, miasteczko Innenheim, w którym uczestnicy byli zakwaterowani, a w drodze powrotnej miasta niemieckiego Heidelbergu słynącego ze znanego uniwersytetu.
Miłym akcentem pobytu w Strasburgu była kolacja w Restaurant Le Gruber z Panem Europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim, któremu zawdzięczamy cały sponsorowany wyjazd i pobyt.
Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie o bł. Karolinie i zdobywanie cennych nagród.
Ks. Stanisław Książek

Dodaj komentarz