Warsztaty na Uniwersytecie Medycznym 2c i 3c

Nasz Zespół Szkół nr 3 im Tadeusza Kościuszki nawiązał współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Oferta współpracy jest proponowana tylko wybranym szkołom,których młodzież ma szczególne osiągniecia w konkursach i olimpiadach z przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach przeznaczonych tylko dla nich. Dwie 20 osobowe grupy miały możliwość skonfrontować swoją wiedzę na poziomie akademickim. Profesorowie zaproponowali aktywną prezentację z zakresu pracy mózgu i kształtowania odruchów oraz fizjologii serca. Po wykładach uczniowie klas biologiczno-chemicznych mieli 3 godzinne warsztaty i jak studenci badali odruchy oraz uczyli się rejestrować i odczytywać EKG. Bardzo aktywny dzień i na dużych emocjach przyniósł dużo satysfakcji.