Warsztaty medyczne w Lublinie

Dnia 12 grudnia, klasa 1Bp miała przyjemność uczestniczyć w wykładach biologicznych, organizowanych na terenie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wysłuchaliśmy łącznie czterech wykładów; „W jaki sposób medycyna sądowa pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych?”, „Substancje uzależniające – czym są j jak wpływają na organizm człowieka?”, „Moje wartości   co warto, co się opłaca?”, „Perswazja i manipulacja w reklamach żywności”. Dowiedzieliśmy się między innymi o charakterystyce pracy medyka sądowego, profilaktyce uzależnień, istocie poznania własnych możliwości i umiejętności przy wyborze kierunku studiów, a także, na co zwracać uwagę, by nie poddać się manipulacjom autorów reklam produktów spożywczych.

            Wykłady były niezwykle interesujące, zainspirowały nas do zgłębiania podejmowanych tematów. Kto wie – może ktoś z nas w przyszłości podejmie naukę na kierunkach medycznych?

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje i zaproszenie Uniwersytetu Medycznego