Warsztaty biologiczne w Lublinie

19 listopada 2018 r. klasa IIIE pod opieką pani Ewy Łopockiej – Dyjak i pani Moniki Pisiewicz uczestniczyła w warsztatach biologicznych: „Cała prawda o zmysłach” oraz „Tajniki ludzkiego umysłu”. Zajęcia przygotowała i poprowadziła pani dr Aneta Unkiewicz – Winiarczyk, pracownik naukowy Zakładu Fizjologii Zwierząt. Pani Doktor w bardzo humorystyczny i przystępny sposób przybliżyła nam trudne zagadnienia dotyczące układu nerwowego. Uzyskaliśmy doskonały materiał do szybkiej powtórki przed maturą.

Warsztaty są doskonałą formą wiązania teorii z praktyką, o czym tym razem mogliśmy autentycznie przekonać się na „własnej skórze”… Dzięki licznym samodzielnie wykonanym doświadczeniom poznaliśmy lepiej możliwości naszych zmysłów, które pozwalają nam odbierać wrażenia z naszego otoczenia, czego na codzień często sobie nie uświadamiamy. Szczególnie interesujące okazały się zagadnienia dotyczące „płci mózgu”. Mieliśmy także wyjątkową okazję zobaczyć wypreparowany ludzki mózg.

Przez cały czas pobytu towarzyszyła nam wesoła i przyjazna atmosfera. Korzystając z okazji mogliśmy choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci. Kto wie?… może już wkrótce niektórzy z nas podejmą naukę na „zaprzyjaźnionym” wydziale…