W Kościuszce śpiewaliśmy dzisiaj dla NIEPODLEGŁEJ

Święto Narodowe w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki cała społeczność szkolna uczciła w niezwykle uroczysty i niekonwencjonalny sposób. W dniu 10 listopada 2022 roku zgromadzeni na szkolnym placu uczniowie klas mundurowych, w szyku wojskowym, i niemundurowych oraz nauczyciele wraz z Dyrekcją Szkoły odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
W oczekiwaniu na godzinę 11.11 uczestnicy uroczystości wysłuchali legionowych pieśni, a po wspólnym wykonaniu naszego hymnu narodowego obserwowaliśmy pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów z klasy 2M oraz wojskowej musztry przeprowadzonej przez uczniów klasy 3M. Uroczystość zakończyła pieśń marszowa w stylu armii amerykańskiej sławiąca Ojców Naszej Niepodległości, którą zaprezentowali nam także uczniowie klasy 3M.

Nad sprawnym i godnym przebiegiem uroczystości czuwali wychowawcy klas mundurowych: Krzysztof Brudnowski (prowadzący ceremonię), Marcin Nowak, Joanna Nieradko, Justyna Molska, Marek Klamer i Adam Zezula.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ !