Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września o godz. 9.15 w szkolnej auli odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie.

Młodzież szkolna, zgromadzeni goście oraz pedagodzy wysłuchali pełnych zachęty do podejmowania nowych wyzwań i realizacji swoich marzeń słów Dyrektora Szkoły pana Dariusza Szadowskiego i przewodniczącego Rady Rodziców pana Józefa Mila. Pan Dyrektor poinformował zebranych o sukcesie szkoły, która pochwalić się może najwyższym poziomem zdawalności matury w naszym powiecie i jednym z najwyższych w Polsce – 96%.

Ciepłe słowa skierowane do młodzieży oraz pedagogów wygłosił również gość specjalny tegorocznej uroczystości Starosta Powiatu Hrubieszowskiego pan Józef Kuropatwa. Swoją obecnością uroczystość uświetnił także ppłk Straży Granicznej pan Dariusz Łopocki, komendant placówki SG w Hrubieszowie. Przybycie tak niezwykłego gościa na szkolną uroczystość związane jest funkcjonowaniem od tego roku szkolnego w Kościuszce klasy o profilu mundurowym.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasistów uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania ze swoimi nauczycielami.

 

 

Dodaj komentarz