Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

„Życie można jakoś przeżyć, ale też można przeżyć je pięknie!” – takim hasłem szkolna społeczność żegnała tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie, którzy 29 kwietnia 2022 roku po raz ostatni spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawcami, nauczycielami oraz koleżankami i kolegami.
Oficjalna część tej uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, zgodnie z wieloletnią tradycją, abiturienci przekazali Sztandar Szkoły przedstawicielom młodszych klas.
Zanim nastąpił najbardziej oczekiwany przez absolwentów moment – odebrania świadectw, nagród i wyróżnień – zgromadzeni z przyjemnością obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy III Ap pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Szadowskiej. Zaprezentowane scenki i krótkie filmiki wprowadziły wszystkich w dobry nastrój, dając jednocześnie okazję do snucia refleksji, wspomnień i przeżywania wzruszeń.
Po części artystycznej Pan Dyrektor Dariusz Szadowski dokonał podsumowania trzyletniej, pełnej pandemicznych trudów nauki, pogratulował abiturientom ukończenia szkoły oraz życzył im pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych. Niewątpliwie najmilszym akcentem tej części uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród dla zasłużonych uczniów szkoły. W tym roku największymi osiągnięciami edukacyjnymi mogła poszczycić się Kornelia Sienicka z klasy IIICg (biologiczno-chemicznej), dlatego też została uhonorowana Złotym Piórem Absolwenta ZS nr 3. Podziękowania i nagrody otrzymali także najlepsi sportowcy szkoły oraz uczniowie wyróżniający się w pracy na rzecz szkoły, klasy i lokalnego środowiska.
Po oficjalnej części przyszedł czas na spotkania absolwentów ze swoimi wychowawcami. Zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli były to chwile pełne emocji, wzruszeń oraz mniej lub bardziej skrywanych łez.
Z pewnością zakończenie roku szkolnego było dla maturzystów wydarzeniem szczególnym. Przed nimi jednak kolejne wyzwania. Życzymy więc Naszym Absolwentom samych sukcesów, trafnych wyborów i takich umiejętności, dzięki którym nie tylko uda im się życie „jakoś” przeżyć, ale przeżyć je „pięknie”!