Uczniowie Kościuszki w olimpiadzie i konkursie z wojskowości!

W Zespole Szkół nr 3 konkursy i olimpiady związane z wojskowością cieszą się powodzeniem nie tylko wśród uczniów klas mundurowych. W tym roku bowiem w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie oraz w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności wzięło udział ponad 20 uczniów z różnych klas. Do etapu wojewódzkiego olimpiady zakwalifikowało się siedmiu uczniów: Marcel Pilarski kl. I A, Magdalena Chrzanowska kl. I B, Roksana Krzywonos kl. I D, Jakub Gac kl. I M, Alicja Pasieka kl. II Cp, Mateusz Klamer kl. II Cp , Piotr Jastrzębski kl. II Mp2

Zarówno konkurs organizowany przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, jak i olimpiada organizowana przez Uniwersytet Warszawski miały na celu popularyzację wśród młodzieży postaw patriotycznych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej wiedzy na temat systemu bezpieczeństwa państwa i obronności.