Trening z Edytą Litwiniuk

Trening z Edytą Litwiniuk,
hrubieszowianką i absolwentką ZS nr 3 im. T. Kościuszki,
redaktor naczelną magazynu „Shape”

W dniu 6.03.2017 r. w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z naszą absolwentką, redaktor naczelną magazynu ,,Shape” poświęconemu zdrowemu stylowi życia, Panią Edytą Litwiniuk. Już jako nastolatka ,wtedy Edyta Grzyb odnosiła wiele sukcesów, reprezentując szkołę w licznych zawodach sportowych i osiągając rekordy, które do dziś nie zostały pobite. Miłość do sportu zaszczepili jej rodzice, ongiś dobrzy hrubieszowscy lekkoatleci. Swoją karierę sportową przyszła redaktor „Shape” kontynuowała na studiach, zostając m.in. członkinią polskiej kadry narodowej w lekkiej atletyce.
Obecnie Pani Edyta jest ekspertem w dziedzinie dietetyki i fitnessu. Podczas spotkania z młodzieżą przybliżyła historię początków swojej kariery oraz współpracy z licznymi gwiazdami, np. Anną Lewandowską, z którą wspólnie stworzyła program Helathy Ciąża. Jej charyzmatyczna osobowość ośmieliła uczniów do zadawania pytań, na które odpowiadała chętnie i wyczerpująco. Punktem kulminacyjnym wizyty naszego gościa były wspólne ćwiczenia na szkolnej sali gimnastycznej. Licznie zgromadzona młodzież chętnie wykonywała wszystkie ćwiczenia zaproponowane przez trenerkę. Podczas zajęć można było zauważyć, jak wielką pasją dla Pani Edyty jest sport i aktywność fizyczna. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarz magazynu ,,Shape” oraz mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z jego redaktorką naczelną.
W imieniu wszystkich uczniów serdecznie dziękujemy Pani Edycie za inspirujące spotkanie i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

Na czym polega wyjątkowość takiego spotkania?

Każdy chciałby na swojej drodze spotykać ludzi, którzy emanują dobrą energią i zarażają swoją pasją. Pani Edyta taką osobą właśnie jest. Jest autentyczna w tym co mówi i robi. Potrafi błyskawicznie skrócić dystans i zjednać sobie młodzież. Skutecznie motywuje młodego człowieka i… wszystko staje się proste. Droga do sukcesu tej skromnej ciepłej osoby staje się receptą dla każdego-zyskać wiarę we własne siły, mieć świadomość własnego talentu, rozwijać go i co ważne wypromować. Nawet przyzwolenie na indywidualne diety zmieniło optykę słuchaczy. Frekwencja na warsztatach fitnessu przerosła oczekiwania. P. Edyta czuła się zbudowana aktywnością młodzieży a młodzież pozostała pod Jej wrażeniem. Wzruszające spotkanie miało także aspekt sentymentalny-bo klasa, bo ławka, spotkanie swoich profesorów ruszyły lawinę wspomnień. A przyszłość – to perspektywa współpracy z panią i panem Litwiniuk- nowe inicjatywy i zapowiedź zawsze oczekiwanych powrotów.

Dodaj komentarz