Świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Społeczność Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie im. Tadeusza Kościuszki  obchodziła swoje główne uroczystości w dniu 9 listopada 2018 roku. W ramach obchodów o godz. 11.00 na placu szkolnym zebrali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły obył się uroczysty Apel Pamięci oddający cześć dowódcom, żołnierzom i cywilom , którzy poświęcili swoje życie za wolną Ojczyznę.  Następnie cała szkoła pod biało czerwonym sztandarem odśpiewała hymn narodowy, włączając się tym samym w akcję cała Polska śpiewa hymn. Wystawa – Iwona Szkalej Koncert – Anna Misiak   W dniu 11 listopada o godzinie 9 00 placu przy kościele Św. Mikołaja Poczet sztandarowy ZS nr 3 i uczniowie klasy I M (klasa mundurowa ) uczestniczyli w miejskich w uroczystościach patriotyczno religijnych. Przedstawiciele naszej szkoły złożyli kwiaty przy Pomniku Legionisty. Następnie uczestniczyli w Mszy Św. za Ojczyznę. O godzinie 11:11 na deptaku miejskim klasy I M i II M (klasy mundurowe) oraz przedstawiciele pozostałych klas i nauczyciele wspólnie z wszystkimi zgromadzonymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu odśpiewali hymn narodowy.  Następnie wszyscy przeszliśmy w bardzo licznym Hrubieszowskim Marszu Niepodległości.