Święto Edukacji Narodowej

13 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za codzienny trud oraz wszelkie działania pomagające im nie tylko odkrywać, ale również rozwijać swoje zdolności, pasje a także zainteresowania. 

Niezwykłość sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, nie pozwoliła na szczególnie uroczyste, zwieńczone akademią, przeżywanie tego szczególnego dnia, ale jego powaga i podniosłość chwili zostały podkreślone piękną oprawą przygotowaną przez klasę 2B. 

Dzień Nauczyciela to okazja do wyrażenia przez wdzięcznych uczniów słów podziękowania dla pedagogów za wszystkie starania, które wkładają w ich  wychowanie i edukację. To także sposobność do złożenia życzeń  wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Między innymi właśnie takie podziękowania i takie życzenia wybrzmiały podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów Kościuszki.