ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA UMCS

14 grudnia 2018 roku uczniowie klas IA, IIM i IIIE pod opieką pani A. Szkutnik i pani J. Szadowskiej uczestniczyli w świątecznych warsztatach z języka angielskiego zorganizowanych w ramach współpracy naszego Zespołu Szkół nr 3 z Instytutem Anglistyki UMCS w Lublinie.
Tematem przewodnim warsztatów, prowadzonych przez studentki III i IV roku Filologii Angielskiej, były tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii i USA. Uczniowie mieli okazję obejrzeć, nadaną przez telewizję BBC, pierwszą świąteczną przemowę Królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II z 1957 roku i porównać ją z wersją z 2017 roku. Kolejną ciekawostką była zabawa w „profesjonalnego” tłumacza świątecznego odcinka kultowego serialu Przyjaciele, dzięki której uczniowie mogli przekonać się, ile pracy i czasu muszą poświęcić specjaliści, tłumacząc fragmenty seriali, filmów czy gier. Warsztaty zakończył krótki quiz o tradycjach bożonarodzeniowych. Spotkanie prowadzone było w języku angielskim, co pozwoliło młodzieży sprawdzić swoje umiejętności językowe.
A poza warsztatami, dodatkowo, trochę szaleństwa na lodowisku oraz trampolinach, by móc zrelaksować się i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.