Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego

Miło nam poinformować, że troje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 3, im Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie otrzymało
Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020/2021”.

Należą do nich:
Kinga Wróblewska z klasy III A,
Marta Suchodolska z klasy II Cg
Maciej Rząd z klasy I A.
W roku szkolnym 2020/2021 pandemia koronawirusa nie przeszkodziła Samorządowi Województwa Lubelskiego w organizacji kolejnej edycji programu stypendialnego: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020/2021”. Uczniowie naszej szkoły także zostali zaproszeni przez Marszałka do udziału w programie i ubiegali się o przyznanie im stypendium. Młodzież Kościuszki została zauważona i doceniona za swoją pracę, wysiłek włożony w naukę, przygotowywanie się i udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a jednocześnie reprezentowanie szkoły poza jej terenem. Nasi uczniowie to osoby szczególnie uzdolnione w kierunku przedmiotów ścisłych – matematyka, fizyka, biologia, chemia, języki obce, a także posiadające zdolności artystyczne oraz wysoko rozwinięte umiejętności społeczne pomagające w osiąganiu sukcesów.
Celem programu stypendialnego jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim. Przyznając stypendia Marszałek oraz Zarząd Województwa Lubelskiego zaznaczają, iż cenią talent i pracę, a jednocześnie chcą w szczególny sposób zauważyć nagrodzonych uczniów jako wspaniałych ambasadorów regionu, chcą wspomagać rozwój zainteresowań młodych ludzi w kierunku twórczych i kreatywnych działań.

Gratulujemy stypendystom i jesteśmy dumni z ich osiągnięć.