Spływ kajakowy 1B i 2Mg

W czerwcowe przedpołudnie, przy lekkiej bryzie wiejącej od Huczwy, klasy 1B i 2 Mg wyruszyły na spływ kajakowy. Grupa kajakarzy, dzielnych i odważnych wilków wód śródlądowych, wodowała swoje kajaki na Targowicy, tuż przy naszej szkole, skąd, sprawnie wiosłując, udała się w górę rzeki. Pieczę nad nimi sprawowali sorowie Marek Obszyński i Marcin Nowak, doświadczeni kapitanowie huczwiańscy, którzy niejedno wiosło połamali na falach hrubieszowskiej rzeki.
Grupa druga, zmotoryzowana, pod opieką sora Roberta Szwanca, w tym samym czasie wyruszyła na miejsce docelowe spływu, którym była przystań kajakowa pana Marcina Lebiedowicza na Sławęcinie. Tam, dla wodnych podróżników, został przygotowany grill. Były więc pyszne kiełbaski w różnych smakach, znakomicie wypieczony boczek, niezliczona gama sosów, musztard i ketchupów… Wszyscy spędziliśmy ten czas w miłej i przedwakacyjnej atmosferze.
To był już kolejny spływ kajakowy uczniów naszej szkoły. Każda klasa, która wyraziła chęć zorganizowania takiego przedsięwzięcia, mogła w nim uczestniczyć. Niewątpliwym ułatwieniem w przygotowaniu takich imprez jest to, że nasza szkoła dysponuje niezbędnym sprzętem potrzebnym do realizacji profesjonalnych spływów kajakowych.