Rajd rowerowy klasy matematycznej 2a do Nadleśnictwa Strzelce

Rajd rowerowy klasy matematycznej 2A do Nadleśnictwa Strzelce

10 czerwca klasa matematyczna 2a (wraz z wychowawcą i opiekunami)  wybrała się na rowerowy rajd do Maziarnii Strzeleckiej.
Korzystając z bardzo dobrej pogody pokonaliśmy drogę prawie 20 km w niewiele ponad godzinę podziwiając piękno okolicznych miejscowości.
Dzięki uprzejmości i gościnności Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce – p. doktora Mariusza Nagadowskiego mogliśmy poznać specyfikę tego miejsca, jego funkcjonowanie, dowiedzieć się więcej na temat Lasów Państwowych, zwiedzić pałac myśliwski, tutejszą szkółkę leśną wraz z jej nowinkami technicznymi. Ciekawa lekcja geografii, którą podzielił się z nami p. dr Mariusz Nagadowski na pewno przyda się nam za rok na maturze, za którą bardzo dziękujemy. Był też czas na ognisko i pieczone kiełbaski wraz z gospodarzami tutejszego miejsca, które przygotowano dla nas. Sporą dawkę wiedzy o tym miejscu przekazał nam też p. Marek Danilczuk, który opiekował się nami podczas pobytu. Po kliku godzinach spędzonych w miłym klimacie i na świeżym powietrzu wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. Mimo fizycznego zmęczenia wszyscy byliśmy zadowoleni i chętnie jeszcze kiedyś odwiedzilibyśmy to miejsce.