PROJEKT – SZKOŁA Z KLIMATEM!

Młodzi ludzie z ZS nr 3 uczestniczyli w finale ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pod patronatem Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na kanale yutube, na żywo, z dużą adrenaliną w oczekiwali na oficjalne ogłoszenie wyników. Czekało na ocenę 119 szkól,125 projektów. Lokalni aktywiści podjęli się śmiałego zadania.
Napisali projekt z solidną dokumentacją, wymaganą grafiką i kosztorysem ekologicznego zagospodarowania terenu przyszkolnego. Możemy być dumni ze młodzieńczy entuzjazm, świeżość pomysłów i kreatywne myślenie zespołu miało swoje przełożenie na takie wartościowe działanie.
To doskonała lekcja ekologii i promocja aktywności. Nagroda główna była jedna-100 tys. zł na realizację projektu i wyróżnienia edukacyjne. Gratulujemy szkole ze Śląska. Udało się im pozyskać do współpracy władze miejskie. Zyskali przychylność mieszkańców dla swojego pomysłu i wsparcie profesjonalistów.
Uczmy się od najlepszych, zdobywamy doświadczenie. W skład zespołu weszli:
Gabriela Gorczyńska, Jakub Mazur, Mateusz Klamer (na zdjęciu). Daria Sawicka, Oliwia Tomaszewska.

Opiekunem zespołu była Anna Szadowska.