Podsumowanie akcji pomocy dla podopicznych schroniska w Zamościu

Wyjątkową tradycją w Zespole Szkół nr 3 stały się coroczne kiermasze bożonarodzeniowe – uczniowie i pracownicy szkoły nie muszą z rozrzewnieniem patrzeć na zdjęcia jarmarków świątecznych z wielu europejskich miast, bo tak samo niepowtarzalny nastrój, piękne ozdoby wykonywane własnoręcznie przez uczniów oraz przepyszne świąteczne wypieki są dostępne na szkolnych korytarzach kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym nasz kiermasz, przygotowany przez klasy 2B i 3D pod opieką wychowawców p. Marleny Kudiuk – Szozdy i Agnieszki Szymanik – Lipskiej trwał dwa dni 14 i 15 grudnia. Na kilka dni przed ogłoszony został cel, na który zbierane będą pieniądze z kiermaszu – zakup karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Zamościu. Nasza społeczność szkolna jak zawsze stanęła na wysokości zadania, ozdoby i przysmaki znikały szybko ze stoisk na szkolnych korytarzach. Przy okazji bawiliśmy się doskonale biorąc udział w loterii fantowej przy dźwiękach największych świątecznych przebojów, o które zadbał szkolny radiowęzeł. Poza zakupami formą wsparcia akcji była też zbiórka karmy dla schroniska – i tu także nasi uczniowie nie zawiedli.
Było nam niezwykle miło w pierwszym dniu kiermaszu gościć także Panią Starostę Anetę Karpiuk, która miała okazję zobaczyć nasze produkty i przyłączyła się do akcji dostarczając karmę dla zwierząt. Wizyta była także bardzo miłą okazją do złożenia sobie najserdeczniejszych świąteczno – noworocznych życzeń.
Pomimo ferii zimowych postanowiliśmy dokończyć nasze działania i 18 stycznia zebrane i zakupione produkty zostały dostarczone do miejsca docelowego.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w naszych działaniach, które z jednej strony przynoszą dużo radości, z drugiej czynią wiele dobrego.