Pierwsze kroki młodego chemika” – warsztaty dla uczniów Kościuszki na UMCS

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych 2c i 3c uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych w ramach współpracy szkoły z Wydziałem Chemii UMCS w Lublinie.
Tym razem zajęcia dla uczniów zostały przygotowane i poprowadzone przez p. dr Katarzynę Szwaczko i p. mgr Annę Szmigielską z Zakładu Chemii Organicznej.
Uczniowie mogli sami wykonać szereg doświadczeń min. otrzymać aspirynę, zbadać zmiany zabarwienia ekstraktu z czerwonej kapusty w zależności od pH roztworu i za pomocą tego ekstraktu zbadać pH produktów spożywczych oraz chemii gospodarczej. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Wydziału Chemii, a także oprowadzeni po salach laboratoryjnych budynku chemii organicznej.
Wyjazd na zajęcia zorganizowały p. Krystyna Wójtowicz i p. Agnieszka Sadowska-Marciniuk.