Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości

„Polacy mają w sobie instynkt wolności…  J. Piłsudski

Dzisiaj 9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Niepodległości naszej Ojczyzny. Jubileusz ten jest szczególny i bez precedensu w historii państwa polskiego, to niezwykle ważna data w historii. Realizacja długoterminowego projektu obchodów 100-lecia Niepodległości miała dzisiaj swój punkt kulminacyjny.

Z dumą uczestniczyliśmy dzisiaj w obchodach na które złożyły się następujące działania, wydarzenia:

– Apel pamięci,

– udział w biciu rekordu ilości osób śpiewających nasz hymn narodowy ( „Rekord dla Niepodległej”

o godz. 11.11 ok. 350 osób odśpiewało cztery zwrotki hymnu),

– wystawa „Śladami Niepodległości” (opiekunowie p.  Iwona Szkalej, p.Elżbieta Jezierska)

– konkurs piosenki patriotycznej „Śpiewamy dla Niepodległej” (piecze nad nim sprawowali Anna Misiak i wychowawcy klas).

Cała nasza społeczność szkolna czuje się zaszczycona tym, że mogliśmy wspólnie godnie uczcić  tak ważną dla każdego Polaka rocznicę. Jubileusz ten, to przede wszystkim czas radosnego świętowania, ale to także czas pogłębionej refleksji i troski o losy państwa polskiego.