„Niebieskie Igrzyska”

13 maja 2024 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 1 im. Małego Księcia w Hrubieszowie przy ul. Gródeckiej zorganizowane zostały „Niebieskie Igrzyska”.

W tym szczególnym wydarzeniu udział wzięły również nasze uczennice z klas: 2a, 2b i 2c. Jako wolontariuszki z zapałem wspierały przedszkolną kadrę w realizacji przedsięwzięcia, które miało charakter nie tylko sportowy, ale przede wszystkim edukacyjno-integracyjny. „Niebieskie Igrzyska” stanowiły bowiem element obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Ich przesłaniem było zwrócenie uwagi na to, że w naszym otoczeniu znajdują się osoby inaczej postrzegające świat i międzyludzkie relacje a naszym zadaniem jako społeczności jest uświadamiać sobie, iż to spojrzenie nie jest ani lepsze, ani gorsze.

Symbolem solidarności z „autystami” od lat jest już kolor niebieski, dlatego właśnie ta barwa dominowała na przedszkolnym boisku nie tylko w dekoracjach czy strojach uczestników, lecz również w pięknych „motylich” opaskach noszonych na głowie przez małych sportowców.

Podczas igrzysk dzieci udowodniły, że bez względu na to, jak „pracuje nasz mózg”, można osiągać sukcesy a przy tym dobrze się bawić. Na dowód tego każdy mały zawodnik, kończąc sportowe zmagania, stał się szczęśliwym posiadaczem medalu oraz kompletu pieczątek przyznawanych za wypełnione zadania.Szkolny Klub Wolontariatu