Młodzież ZS nr 3 w Budapeszcie

W dniach 26 – 28 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję odpocząć od codziennych obowiązków podczas wycieczki typu city break do stolicy Węgier. Wyjazd był okazją do wspaniałej integracji przedstawicieli różnych klas, ale też do zwiedzania niesamowitych miejsc. Intensywny program wyjazdu pozwolił nam już pierwszego dnia poczuć atmosferę malowniczego miasta artystów Szentendre, w którym oprócz spaceru wśród klimatycznych kamieniczek mogliśmy podziwiać rękodzieła lokalnych rzemieślników w Muzeum Marcepanu i Muzeum Miniatur. Kolejnym punktem był Visehrad z ruinami królewskiego pałacu i cytadelą. Zwiedzanie w tym dniu obejmowało jeszcze miasteczko Esztegram – miejsce koronacjo św. Stefana. Wieczorem nie mogliśmy odmówić sobie spaceru po Budapeszcie, który zachwyca nocną panoramą.
Kolejne dni pozwoliły nam na dokładne poznanie tego miasta i jego najważniejszych zabytków. Zwieńczeniem był niezapomniany wieczorny rejs po Dunaju
Pogoda, jesienne barwy, piękne pejzaże i doskonała atmosfera przyczyniły się do wzmocnienia naszych pozytywnych wrażeń. Wszyscy czekamy już na kolejny szkolny wyjazd.