Matematyka Nocą – II edycja

Noc z 20 na 21 czerwca była dla nas- uczniów klasy II ”A” matematyczno-fizycznej – wyjątkowa, spędziliśmy ją –już po raz drugi- w szkole, w ramach wydarzenia „Matematyka nocą”, zorganizowanego przez nas i wychowawcę. Harmonogram II edycji MN był zbliżony do roku ubiegłego i równie entuzjastycznie przyjęty jak rok temu. Punktualnie – tym razem- o 21 wszyscy zebraliśmy się w sali 25, przynosząc ze sobą rzeczy niezbędne do nocowania. Spotkanie rozpoczęło się od przygotowanych przez nas prezentacji matematycznych, dzięki którym każdy z uczestników miał okazję dowiedzieć się o wielu ciekawych problemach matematycznych.
Po prezentacjach był miły moment na słodko, gdyż jedna z naszych koleżanek – Edyta- obchodziła 18-tkę, gdzie po głośnym „Sto lat” i życzeniach zasiedliśmy do urodzinowego tortu.
Następnie cała nasza grupa zebrała się pod szkołą przy ognisku i smacznych kiełbaskach. A kiedy uczta przy ogniu dobiegła końca, wraz z wychowawcą przenieśliśmy się z wielkim entuzjazmem na halę sportową, aby spędzić mile czas i sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sportowych. (piłka siatkowa i piłka nożna)
Około godziny 4 nad ranem, po szybkim prysznicu, nastąpił przedostatni element wydarzenia –wspólne oglądanie filmów. Niektórzy lekko przysypiali (tym razem padł „nasz” wychowawca – którego nie ominęła zielona noc ), inni zaś wytrzymali bez snu do samego końca, czyli wspólnego śniadania w matematycznej klasopracowni.
Takie spotkania odkrywają zupełnie inne, mało znane, ale z pewnością o wiele ciekawsze oblicze szkoły, czego dowodem były nasze szczere wrażenia i uznania dla takiej formy zgłębiania wiedzy i nietypowego sposobu spędzania czasu w szkole.
Do zobaczenia za rok ! Tym razem już jako absolwenci „słynnego Kościucha”. Dziękujemy ! Na pewno będziemy !

Dodaj komentarz