Malbork Trójmiasto i nie tylko

W dniach 11-14.06.2024 r. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. dyr. K. Wójtowicz, A. Sadowską oraz R. Derlakiem, odwiedziliśmy północ Polski.
Nasza wycieczka rozpoczęła się wizytą w Malborku. A w nim zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego. Jednego z największych na świecie, a z pewnością najefektowniejszych zamków jakie przetrwały do naszych czasów. Kolejne dni były równie ciekawe. Albowiem odwiedziliśmy Hel, w którym zobaczyliśmy fokarium, które powstało w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych, oraz czterdziestometrową latarnię morską.
Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Trójmiasto: Starówkę Gdańską, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni oraz Sopot.
Ostatniego dnia mieliśmy okazję zobaczyć Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach oraz Toruń a w nim m. in. – Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Pomnik Mikołaja Kopernika, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Krzywą Wieżę.
Na zakończenie wyjazdu, zakup toruńskich pierników.