Kościuszko w finale „Konkursu Piosenki Rosyjskiej”

16 lutego 2018 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Już po raz czwarty hala sportowa zamieniła się w salę koncertową z prawdziwą sceną i piękną dekoracją. Patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Zamość i Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.
Liczba wykonawców i poziom prezentacji pozytywnie zaskoczył organizatorów.
Naszą szkołę reprezentowali :
Ola Kędziera (I c) jako solistka i 2 zespoły.
Pierwszy zespół („Oni”) w składzie: Justyna Szlonzak, Laura Koniec, Jagoda Kraczuk, Patrycja Jastrzębska, Sławomir Olko, Paulina Malon.
Drugi Zespół („Energia”): Klaudia Tatarczuk, Michalina Świstowska, Aleksandra Kołodziej, Aleksandra Kot. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, bo poziom był naprawdę wysoki. Po burzliwych obradach jury wyłoniło 3 zwycięzców w 2 kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Zespół „Oni” z Kościuszki wykonał piosenkę „Koń” grupy Lube i wyśpiewał 3 miejsce.
Uczniowie dostali w nagrodę sprzęt muzyczny i słodycze.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki języka rosyjskiego:
M. Czerwińska i H. Lubawska.