Gala wręczenia certyfikatów

Kościuszko na Gali wręczenia certyfikatów „Lubelskiej Szkoły z Życiem”

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 2 grudnia 2016 roku o godzinie 10:00 odbyła się Gala wręczenia certyfikatów „Lubelska Szkoła z Życiem”, przyznawanych w uznaniu za zaangażowanie w akcję Szkolne Dni Dawcy Szpiku #KOMÓRKOMANIA.

Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki. Certyfikat w imieniu całej szkolnej społeczności z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk i reprezentującego fundację DKMS Wojciecha Niewinowskiego odebrał Dyrektor Szkoły pan Dariusz Szadowski.

Akcja ta zainicjowana została przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundację DKMS, a jej celem było aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Trudno jest przejść obojętnie wobec takich inicjatyw, dlatego też nasza szkoła zdecydowała się podjąć współpracę z Fundacją i w październiku tego roku na terenie Zespoły Szkół nr 3 im. T. Kościuszki została przeprowadzona akcja rejestracyjna, której efektem było pozyskanie wielu nowych potencjalnych dawców  krwiotwórczych komórek. Szkolnymi koordynatorami akcji były panie Monika Pisiewicz i Jolanta Szadowska.

Dodaj komentarz