Kinga, Julia i Piotr w finale olimpiady

78831682_2544611178940826_7579399589787074560_n

Kinga Wróblewska, Julia Bartko i Piotr Jastrzębski zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności !

Dziewiętnastu uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.
Olimpiada została zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Energii, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO oraz Szkoły Głównej Straży Pożarnej.
W tym roku honorowym patronatem objęli Olimpiadę: Jego Magnificencja Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski, Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jacek Szcząchor, Rektor- Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk
Etap okręgowy odbył się 6 grudnia 2019 r. na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 92 osoby z ponad 394 uczniów zgłoszonych do olimpiady. W wyniku zmagań wyłoniono dziesiątkę najlepszych osób, które 20-21 marca 2020 roku będą reprezentować nasze województwo na etapie centralnym w Warszawie.
W dziesiątce laureatów są trzy osoby z naszej szkoły:
• Kinga Wróblewska – zajęła II miejsce
• Julia Bartko – zajęła III miejsce
• Piotr Jastrzębski – zajął VII miejsce
Życzymy powodzenia w zmaganiach centralnej olimpiady w Warszawie.
Gratulacje należą się również pozostałym uczniom ZS nr 3, którzy brali udział w etapie okręgowym tj.:

• Adam Prystupa
• Alicja Pasieka
• Filip Wójtowicz
• Gabriela Kowal
• Herbin Karol
• Jacek Kozłowski
• Julia Janiec
• Katarzyna Kozdroń
• Katarzyna Lebiedowicz
• Katarzyna Szlachta
• Kinga Danilczuk
• Kornelia Sienicka
• Marcjanna Chmielewska
• Mateusz Klamer
• Michał Nowosadzki
• Weronika Frykowska

Koordynatorem olimpiady w szkole była pani Joanna Nieradko, nauczyciel Informatyki i Edukacji dla bezpieczeństwa.