Karol i Magda w finale Olimpiady Ekologicznej i Biologicznej

Olimpiady krajowe w naszym zasięgu

Kolejny uczeń ZS nr 3 im. Tadeusza Kościuszki Karol Herda zakwalifikował się do finału Centralnej Olimpiady Ekologicznej. Nie po raz pierwszy uczniowie p. mgr Anny Szadowskiej sięgają po laury olimpijczyków krajowych. W tym roku do Magdaleny Suchodolskiej, która właśnie startuje w Warszawie w Centralnej Olimpiadzie Biologicznej dołączył Karol Herda. Młody zdolny uczeń będzie reprezentantem województwa w finale XXXII Olimpiadzie Ekologicznej. Cieszy postawa wszystkich tych ,którzy stawiają sobie ambitne cele i potrafią je osiągać. Łatwo nie jest, trzeba przejść testy pisemne, egzaminy ustne, napisać i obronić pracę doświadczalną. To droga dla najlepszych-najlepsza forma weryfikacji wiedzy i umiejętności. Olimpiady promują finalistów i laureatów 100% punktacją z biologii ułatwiającą dostanie się na studia, szóstką na świadectwie, stypendiami naukowymi. Magda i Karol to uczniowie III klasy biologiczno-chemicznej z liceum z „Kościuszki”. Trwa dobra zmiana w kolejnej sztafecie pokoleń. Gratulujemy sukcesów.

Dodaj komentarz