IX edycja Chemii nocą

Klimatyczny i pełen wrażeń wieczór w szkole za nami – IX edycja Chemii nocą

22 czerwca odbyła się IX edycja zajęć “Chemia nocą” przygotowana przez uczniów klas biologiczno–chemicznych w Zespole Szkól nr 3.

 W tę ciepłą noc towarzyszyli nam rodzice, uczniowie szkół podstawowych oraz nasi absolwenci. W ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nie udało się zrealizować zajęć, jednak w tym roku dzięki wsparciu p. Krystyny Wójtowicz, wicedyrektor szkoły i jednocześnie nauczycielki chemii oraz pomocy niezawodnego p. Mariusza Malona odbyła się kolejna edycja tego naukowego wydarzenia.

Tradycyjnie już “Chemię nocą” rozpoczęto od wyświetlenia filmiku “Edukacja przez tysiąclecia”, w którym główne role zagrali nauczyciele naszej szkoły. Dla niektórych widzów rozpoznawanie postaci z filmu stało się pierwszym zadaniem i rozrywką wieczoru.

 Kluczowym punktem spotkania były jednak zabawy i doświadczenia chemiczne. Organizatorzy, wykazując się imponującymi zdolnościami moderatorskimi oraz wielką kreatywnością, przygotowali dla uczestników wydarzenia wiele gier dydaktycznych oraz zestaw filmików z doświadczeniami chemicznymi nagranymi wcześniej przez uczennice klasy 2 cg. Dzięki takiemu zróżnicowaniu uczestnicy nie tylko mogli zapoznać się z nowymi zagadnieniami, ale również mieli okazję wykazać się swoją dotychczasową wiedzą chemiczną. Za każdą prawidłową odpowiedź w: Quizie, Milionerach oraz Escape roomie (grach edukacyjnych przygotowanych i przeprowadzonych przez nasze koleżanki, Zosię i Kornelię) uczestnicy nagradzani byli słodkim upominkiem! Podkreślić należy, iż wśród gości znaleźli się uczniowie i absolwenci klas o różnych profilach. Tym bardziej gratulujemy bogatej wiedzy przyrodniczo – chemicznej.

Po gorących emocjach związanych z zabawą edukacyjną widzowie chętnie obejrzeli filmiki z nagranymi doświadczeniami. Skupienie i zaciekawienie widzów dobitnie świadczyły o tym, że praca wykonana przez uczennice “biol-chemu” zasługuje na uznanie.Nocną przygodę z chemią dopełniły śpiewy przy ognisku, opowiadanie strasznych historii, pieczenie kiełbasek oraz opowieści naszych niezawodnych absolwentów, którzy już w październiku rozpoczną studia na swoich wymarzonych uczelniach.Spotkanie zakończyliśmy powtórnym odtańczeniem tańca integracyjnego, tzw., belgijki”. W dobrych humorach i z pozytywną energią opuściliśmy szkolny plac, wierząc, że za rok spotkamy się w kolejnej, X już edycji!

Filmy z doświadczeń:
Edukacja przez Tysiąclecia

https://www.youtube.com/watch?v=lswPEGWUFcA