IV miejsce w etapie okręgowym XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

IV miejsce w etapie okręgowym
XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 11 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie uczestniczyli w etapie okręgowym XXVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Lublinie. Organizator mistrzostw  etapu okręgowego tj. Lubelski Oddział PCK przygotował stacje urazowe, sprawdzające praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, oraz pisemny test z zakresu wiedzy na temat Polskiego Czerwonego Krzyża i zasad udzielania pierwszej pomocy.

W rywalizacji wzięło udział dziesięć najlepszych drużyn z województwa lubelskiego wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji rejonowych. Drużyna „Kościuszki” zajęła IV miejsce w etapie okręgowym XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Daria Żywiec, Klaudia Salamon, Patrycja Jastrzębska, Paulina Szczypek, Jan Wołos.

Zawodnikom i ich opiekunowi – Joannie Nieradko- gratulujemy !