II Minizjazd absolwentów klas matematycznych

Spotkanie towarzysko-wigilijne – II Minizjazd absolwentów klas matematycznych

Dzień przed wigilią Bożego Narodzenia, czyli 23 grudnia, w sali 25 Zespołu Szkół nr 3 o godzinie 15.00 odbyło się II spotkanie absolwentów klas z lat 2004-2007, 2009-2012, 2011-2014 i 2012-2015, 2013-2016 z uczniami obecnej klasy matematyczno-fizycznej 3 A. Wszystkich łączyło jedno – ich wychowawcą bądź też nauczycielem matematyki był p. Mariusz Malon, pomysłodawca i organizator spotkania. Najważniejszym celem spotkania była integracja absolwentów klas prowadzonych przez p. Malona w latach 2004 – 2016, z obecnymi wychowankami, wymiana doświadczeń oraz retrospektywny powrót do miłych czasów szkolnych. Wszystko kolejny już raz to odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze, w której humor przeplatał się z powagą. Starsi absolwenci dzielili się doświadczeniami ze studiów oraz tymi nabytymi w trakcie aktualnej pracy, młodsi absolwenci z kolei, informując jakie kierunki studiują, podpowiadali uczniom aktualnej 3A, co warto wybrać, by mieć ciekawą, przyjemną i atrakcyjną pracę. Każdy z obecnych uczestników spotkania (a frekwencja była naprawdę duża) przedstawił pokrótce swoją „historię matematyczną” w popularnym Kościuszce, opowiedział o kierunku, który studiuje lub studiował oraz o tym, co robi aktualnie. Starsi absolwenci mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy nową część szkoły z powstałą 4 lata temu halą sportową. Młodsi wrócili wspomnieniami do niedawnych lat szkolnych, związanych z nauką w tutejszej szkole i klimatycznej sali matematycznej nr 25. Przy ciastku, herbacie i kawie oraz innych smakowitościach można było wymienić swoje spostrzeżenia, a w podgrupach przedyskutować wiele frapujących problemów, i to niekoniecznie matematycznych.
Wspaniałe było także to, że mimo gorącego czasu przedświątecznego bardzo wielu uczniów oraz absolwentów znalazło czas na takie spotkanie, a jego uczestnicy mogli ze sobą porozumieć się pomimo dzielącej ich sporej różnicy lat. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych i gdyby nie to, że część osób spośród tych, które pojawiły się w Hrubieszowie,
tego samego dnia musiała wyjechać, trwałoby jeszcze dłużej. Wspaniała rodzinna atmosfera udzielała się wszystkim, co utwierdziło organizatora w przekonaniu o sensowności kolejnych tego typu spotkań.
Dziękujemy Wszystkim za udział i do następnego …

Dodaj komentarz