II miejsce w Etapie Okręgowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy

W dniu 12 maja 2018 roku uczniowie Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie  uczestniczyli w Etapie Okręgowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Zmagania odbyły się nad Zalewem Zemborzyckim na terenach rekreacyjnych „Słonecznego Wrotkowa”. Organizatorem zawodów był Lubelski Oddział Okręgowy PCK. Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Kuratora Oświaty w Lublinie. Organizatorzy mistrzostw przygotowali stacje urazowe, sprawdzające praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, oraz pisemny test z zakresu wiedzy na temat Polskiego Czerwonego Krzyża i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Świeca, Daria Żywiec, Klaudia Salamon, Kacper Kowalczuk, Jan Wołos. Zespołem opiekowała się pani Joanna Nieradko.

Drużyna „Kościuszki” zajęła II miejsce w etapie okręgowym XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

Zawodnikom i ich opiekunowi gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca na szczeblu wojewódzkim.