Dzień Świętego Patryka i Irlandii

Jedno z najsławniejszych świąt irlandzkich obchodzone jest 17 marca i słynie ono z zielonych strojów, festynów oraz radosnych ulicznych obchodów.

Dzień ten obchodzony jest od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie, ponieważ jak mawiają mieszkańcy Szmaragdowej Wyspy KAŻDY CHCIAŁBY CHOĆ JEDEN DZIEŃ W ROKU BYĆ IRLANDCZYKIEM.

Uczennice klasy 2M i 2D postanowiły uczcić to narodowe święto Irlandczyków organizując w dniu 15 marca obchody Dnia Świętego Patryka i Irlandii. Mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje multimedialne dotyczące historii Zielonej Wyspy i jej patrona oraz wsłuchać się w irlandzkie piosenki w wykonaniu Patrycji Jastrzębskiej i Jagody Kraczuk. Duże zainteresowanie wzbudził także irlandzki taniec wykonany przez uczennice z klasy 2M. Nie zabrakło również konkursu wiedzy o Irlandii i jej patronie, w którym zwyciężyły Julia Bartko (kl. 1A) oraz Wiktoria Juszczuk (kl. 2M).