Dzień Otwarty 2017

DZIEŃ OTWARTY W KOŚCIUSZCE

24 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbył się Dzień Otwarty. Na odwiedzających tego dnia szkołę gimnazjalistów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez uczniów klas pierwszych i drugich.
W planie Dnia Otwartego były m.in.:
– konkurs piosenki angielskiej,
– warsztaty literackie, psychologiczne i językowe,
– prezentacja sprzętu Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej,
– pokazy sportowe.

Naszym sympatycznym gościom czas umilał stworzony przez uczniów kącik muzyczny. Dla zainteresowanych historią zorganizowano wystawę starych monet i banknotów. Po uroczystym powitaniu i przedstawieniu tegorocznej oferty edukacyjnej odbyła się projekcja nowego filmu promocyjnego. Dzień Otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Przyczyną tego była z pewnością szeroka i atrakcyjna propozycja edukacji w Kościuszce, poszerzona w tym roku m.in. o klasy mundurowe, skierowana bezpośrednio do tegorocznych absolwentów gimnazjów. Miła atmosfera towarzysząca całemu wydarzeniu sprawiła, że każdy mógł czuć się swobodnie. Do jej stworzenia na pewno przyczynili się oprowadzający, którzy, stając na wysokości zadania, zaprezentowali naszą szkołę z jak najlepszej strony (a przecież tylko taka istnieje!), a także pyszne babeczki przygotowane przez naszych uczniów.

Wydarzenie zakończyło się tradycyjnie odtańczeniem belgijki i zumby. Oby energia i uśmiech, które widzieliśmy na twarzach gimnazjalistów, towarzyszyły im również wtedy, gdy 1 września przestąpią progi naszej szkoły, ale już jako jej uczniowie.

Dodaj komentarz