Magdalena Suchodolska z 4 wynikiem w kraju

Magdalena Suchodolska, uczennica naszego Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie
z 4 wynikiem w kraju zakwalifikowała się do Centralnej Olimpiady Biologicznej.

Tegoroczna olimpiada przebiega w nowej formule. Wzrosły wymagania i zmodyfikowano rygorystycznie zewnętrzny sposób sprawdzania testów i prac badawczych. Wiele szkół nie jest w stanie przejść eliminacji szkolnych. Wymogi stawiane olimpijczykom daleko wykraczają poza realizowane podstawy programowe. Jedynie ambitni, kreatywni uczniowie z prawdziwą pasją zyskują swoją szansę. I dlatego szczególnie cieszy sukces Magdaleny Suchodolskiej. Po olimpiadach okręgowych wyłoniono 97 osób do finału krajowego. Magda jest w czołówce najlepszych z najlepszych. Gratulujemy. W kwietniu życzymy pierwszego miejsca w kraju, bo to jest właśnie ten czas – czas na realizację życiowych planów trzecioklasistki.
Miło gdy sukcesy naszych uczniów są dokumentowane w skali krajowej. Dzieje się to nie po raz pierwszy .Nasi absolwenci -sięgając po laury ogólnopolskie także w olimpiadzie ekologicznej – są dziś na swoich wymarzonych kierunkach studiów, mają stypendia naukowe, robią doktoraty. To piękne potwierdzenie dobrej drogi naukowego rozwoju.
Nauczycielem biologii uczącym Magalenę Suchodolską jest Anna Szadowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *